EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

O bezpieczeństwie na spotkaniu wigilijnym w Borzęciczkach

W czwartek 20 grudnia 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Borzęciczkach.

Po pięknym, wzruszającym jasełkowym widowisku na podopiecznych Ośrodka czekała niespodzianka w postaci prezentacji Mobilnego Symulatora zagrożeń pożarowych występujących w budynku jednorodzinnym. Pokazu możliwości Symulatora oraz prelekcję na temat zagrożeń występujących w okresie jesienno – zimowym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” przeprowadził Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński.

Zainteresowanie tematyka wśród dysfunkcyjnej młodzieży było ogromne, a towarzyszące efekty specjalne mobilnego symulatora zagrożeń wprawiły w zachwyt wszystkich słuchaczy. W spotkaniu uczestniczyło 70 podopiecznych Ośrodka wraz z rodzicami i wychowawcami.

Strażacka wizyta w Ośrodku zakończyła się przekazaniem przez Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie słodkich upominków oraz konkursowych kalendarzy Państwowej Straży Pożarnej na rok 2019.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd