EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Uroczyste ślubowanie strażaków

W czwartek 27 grudnia 2018 roku w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w obecności kierownictwa Komendy, strażaków zmian służbowych oraz systemu codziennego odbyło się uroczyste ślubowanie dwóch nowych adeptów sztuki pożarniczej przyjętych do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystość poprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie kpt. Tomasz Patryas.

Ślubowanie złożyli:

str. Fabisiak Dominik

str. Minta Łukasz

Na początku uroczystości Komendant Powiatowy st. bryg. Jacek Strużyński podkreślił znaczenie słowa „służba” w kontekście wykonywania obowiązków strażaka. Zaznaczył, że strażacy reprezentują tą zasłużoną formację nie tylko w czasie służby, ale także poza nią. W trakcie przemowy Komendant Powiatowy zwrócił także uwagę jak uroczystym momentem w życiu zawodowym strażaka jest ślubowanie, które utożsamia go z tą formacją.

Po krótkim przemówieniu st. bryg. Jacek Strużyński przyjął ślubowanie strażaków przyjętych do służby w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Krotoszynie. Następnie adepci złożyli podpisy pod aktami ślubowania, pieczętując ten ważny moment w karierze zawodowej.

Na zakończenie nie zabrakło życzeń i gratulacji od kierownictwa Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie oraz strażaków systemu zmianowego i codziennego.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: asp. Mateusz Dymarski

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!