EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Bezpieczne ferie 2019

Ferie zimowe to upragniony czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Już za kilka dni rozpoczną się ferie w naszym województwie i będą trwały od 14 do 25 stycznia. Aby ten czas wypoczynku był bezpieczny strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzają różnego rodzaju akcje edukacyjne by tych ryzykownych zachowań było jak najmniej.

W czwartek 10 stycznia 2019 roku krotoszyńscy strażacy w Szkole Podstawowej nr 3 w Krotoszynie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Nie wszyscy jednak ferie spędzą poza domem, dlatego wykorzystując mobilny symulator zagrożeń pożarowych zaprezentowane zostały sytuacje których należy się wystrzegać spędzając ten czas w domu.

Strażacy apelują zarówno do najmłodszych jaki ich rodziców o rozwagę! Nie dopuszczajmy do przykrych następstw wszelkich ryzykownych zachowań. Unikajmy zagrożeń jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Pamiętajmy! Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy z bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych - gdzie jest bezpiecznie!

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: kpt. Tomasz Patryas

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!