EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Podsumowanie akcji "Bezpieczne ferie 2019". Pokaz ratownictwa lodowego.

Ferie zimowe wprawdzie się skończyły, ale zima ciągle trwa. Towarzysząca od kilkunastu dni zimowa aura sprawiła, że zbiorniki wodne skute są lodem. Coraz więcej osób korzysta więc z możliwości by pojeździć na łyżwach na niestrzeżonych akwenach nie zdajając sobie sprawy z jak wielkim wiąże się to ryzykiem.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie tuż przed rozpoczęciem ferii oraz w trakcie ich trwania przeprowadzili 5 akcji profilaktycznych dotyczących między innymi bezpiecznych zachowań w okresie zimowym.

We wtorek 29 stycznia 2019 roku, strażacy z JRG Krotoszyn wspólnie z kobylińskimi strażakami podsumowali dotychczasowe działania edukacyjne na zbiorniku wodnym przy ul. Grobla w Kobylinie. Akcja edukacyjno – informacyjna skierowana była dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylinie. W trakcie prowadzonej akcji omówione zostały zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania ze sportów zimowych na świeżym powietrzu, przedstawione zostały zasady zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami przebywającymi na zamarzniętych zbiornikach. Całość omawianych zagadnień zobrazował pokaz pozorowanej akcji ratowniczej począwszy od momentu załamania się lodu pod pozorantem poprzez podjęcie skutecznych działań przez strażaków wyposażonych w specjalistyczny sprzęt do momentu wydobycia poszkodowanego na brzeg i przekazania służbom medycznym.

Strażacy ponawiają apel !!!

Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy z bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych - gdzie jest bezpiecznie.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Wiesław Kupczyk – OSP Kobylin

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!