Krotoszyńscy strażący na pikniku naukowym w Warszawie

W sobotę 11 maja 2019 roku krotoszyńscy strażacy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie na promenadzie zewnętrznej Stadionu Narodowego w Warszawie prezentowali Mobilne symulatory zagrożeń pożarowych budynku mieszkalnego i budynku użyteczności publicznej podczas 23 edycji Pikniku Naukowego pod nazwą „MY I MASZYNY”.

Piknik Naukowy którego organizatorem jest Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Polsce oraz Europie jednodniową plenerową imprezą prezentującą naukę i nowe technologie, poświęcone upowszechnianiu nauki i przyczyniające się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy.

To wielkie wyróżnienie znaleźć się wśród około 200 instytucji z Polski oraz całego świata prezentujących swoje osiągnięcia i odsłaniających kulisy codziennej pracy. Prezentacja najnowocześniejszych narzędzi symulacyjnych,służących do edukacji przeciwpożarowej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa, stwarzając doskonałą okazję do propagowania bezpiecznych zachowań wśród szerokiego grona odbiorców.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas, asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: mł. ogn. Bartosz Górka, st. sekc. Waldemar Krawiec

 

 

 

   

1 W.Krawiec.jpg 2 W.Krawiec.jpg 3 W.Krawiec.jpg

4 W.Krawiec.jpg 5 B.Górka.jpg 6 B.Górka.jpg

7 KW PSP.jpg 8 KW PSP.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!