EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

"Strażacy Dzieciom"

W piątek 31 maja 2019 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbył się piknik pod nazwą „Strażacy Dzieciom”.

W tym wyjątkowym dniu blisko 600 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i Szkół Podstawowych powiatu krotoszyńskiego spędziło niezwykłe momenty korzystając z niespodzianek przygotowanych przez krotoszyńskich strażaków.

Program imprezy był niezwykle bogaty w atrakcje takie jak: mobilna ścianka wspinaczkowa, makieta płonącego budynku, pożarniczy tor przeszkód, pokazy wspinania przy użycia drabiny hakowej, prezentacja pojazdów pożarniczych. Impreza miała również charakter edukacyjny najmłodsi na specjalnie przygotowanych stanowiskach poznawali zasady bezpiecznych zachowań w oparciu o prezentację mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych, w specjalnie zadymionym namiocie pneumatycznym poznali zasady poruszania się w pomieszczeniu objętym pożarem, zasady udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia życia oraz na przygotowanym przez krotoszyńską Straż Miejską stanowisku zasady poruszania się po drogach publicznych.

Każdy uczestnik festynu otrzymał drobny upominek oraz garść słodyczy, a na zakończenie mógł skosztować strażackiej grochówki.

Organizatorem strażackiego Dnia Dziecka była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie i Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

 

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!