EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na krotoszyńskiej ziemi

24 czerwca 2019 roku do Krotoszyna przybył z wizytą Prezydent RP Andrzej Duda. W poniedziałkowe popołudnie krotoszyński rynek wypełnił się ludźmi oczekującymi na przyjazd głowy państwa. Po wystąpieniu skierowanym do mieszkańców powiatu, Prezydent RP w krotoszyńskim ratuszu spotkał się z przedstawicielami sejmu i senatu oraz lokalnych władz samorządowych. W gronie zaproszonych gości znalazł się również komendant powiatowy PSP w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński.

Odwiedziny Krotoszyna przez Prezydenta RP, dla służb mundurowych wiązały się z realizacją dodatkowych zadań, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom spotkania. W ramach opracowanego planu operacyjnego zabezpieczenia wizyty, zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz wyznaczone jednostki OSP KSRG z terenu powiatu wzięły udział w zabezpieczeniu spotkania w centralnej części miasta. Ponadto, uczestniczyły w asekuracji lądowania i startu prezydenckiego śmigłowca na stadionie miejskim.

Pan Prezydent docenił zaangażowanie strażaków, składając osobiste podziękowania za profesjonalizm i podjęte działania związane z zabezpieczeniem wizyty. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć upamiętniających to nieoczekiwane spotkanie.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: Krzysztof Sitkowski KPRP, Gazeta Krotoszyńska

 

   

Our website is protected by DMC Firewall!