Bezpieczna droga na wakacje

Okres wakacyjny to czas na który wszyscy czekamy z wielkim utęsknieniem, to czas kiedy na drogach panuje większe natężenie pojazdów zmierzających na letni wypoczynek. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących 28 czerwca 2019 roku funkcjonariusze Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej zorganizowali briefing edukacyjny pod hasłem „Bezpieczna droga na wakacje” dedykowany dla uczestników ruchu drogowego.

Cel akcji zorganizowanej w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” był jasny -  poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez edukację, kontrola stanu technicznego pojazdów, właściwego przewożenia bagażu oraz pouczenia w przypadku drobnych wykroczeń popełnionych przez kierujących i szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Wspomniany briefing zorganizowano przy drodze krajowej numer 15 w miejscowości Bożacin. Policjanci kontrolowali pojazdy i kierujących, przekazywali cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach i te dotyczące popełnionych wykroczeń. W ramach pouczenia zarówno kierujący jak i pasażerowie, uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez strażaków z udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy w pneumatycznym namiocie ratowniczym w prosty i zrozumiały sposób przekazywali wiedzę na temat sposobów postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, między innymi podczas zdarzeń komunikacyjnych. Uczestnicy akcji poznali algorytm oceny stanu poszkodowanego, techniki udrażniania dróg oddechowych oraz w praktyce mogli wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na przygotowanych fantomach. Uczestnicy byli zadowoleni z udziału w briefingu, wynosząc ze spotkania cenną wiedzę i umiejętności. 

Warto poświęcić chwilę czasu i uwagi. Udzielając pierwszej pomocy ratujemy czyjeś życie lub zdrowie.

Pamiętajmy, udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska

 

   

2.jpg 3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!