Spotkanie z sprawie Programu 5000+dla OSP.

W czwartek 29 sierpnia 2019 roku w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się spotkanie w sprawie trybu i zasad udzielania dotacji dla jednostek OSP na realizację zadania publicznego ”Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku”. Szkolenie zorganizowane zostało przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przy współudziale Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie.

Odbiorcami szkolenia byli Prezesi i Naczelnicy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu krotoszyńskiego.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił tryb wypełniania wniosków i zasady udzielania dotacji. W spotkaniu uczestniczyła Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Andżelika Możdżanowska, która także omówiła zakres działań i możliwości wykorzystania środków w ramach Programu.

Spotkanie stało się również bardzo dobrą okazją do wręczenia 11 umów na dotację budżetową Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczego oraz 14 umów na dotację z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

   

SDC12914.JPG SDC12916.JPG SDC12927.JPG

SDC12929.JPG

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd