Rywalizowali i edukowali podczas IX Turnieju Czterech Wspinalni

W czwartek 19 września 2019 roku na obiekcie wspinalni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzony został pierwszy etap zawodów w ramach Turnieju Czterech Wspinalni.

To już IX edycja tego Turnieju, w którym rywalizowali zawodnicy reprezentujący Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Etap przeprowadzony w krotoszyńskiej strażnicy miał szczególną oprawę. Trybuny zlokalizowane przy wspinalni wypełniły dzieci, które w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo” tego dnia uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych połączonych z pokazami sprzętu pożarniczego. Oprócz widoku samochodów pożarniczych oraz zajęć z użyciem symulatora zagrożeń i sprzętu ćwiczebnego do nauki pierwszej pomocy, widowisko sportowe było wielką atrakcją dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej, która żwawo dopingowała strażaków.

Po zaciętych zmaganiach na podstawie rozegranej konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni ustanowiono klasyfikację indywidualną i drużynową rozgrywanych zawodów na krotoszyńskim obiekcie.

Sześciu najlepszych zawodników po zakończonym turnieju otrzymało dyplomy, które wręczył komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński. Sędzią Głównym pierwszych zawodów z cyklu IX Turnieju Czterech Wspinalni był zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie mł. bryg. Tomasz Polak.

Klasyfikacja indywidulana po krotoszyńskim etapie IX Turnieju Czterech Wspinalni przedstawia się następująco:

1.

Jasiński Piotr

KM PSP Kalisz

z wynikiem 16,11 s.

2.

Bartoszewski Andrzej

KM PSP Kalisz

z wynikiem 16,12 s.

3.

Więckowski Daniel

KM PSP Kalisz

z wynikiem 16,44 s.

4.

Marszałek Łukasz

KP PSP Krotoszyn

z wynikiem 17,54 s.

5.

ex aequo

Drążek Damian

KP PSP Pleszew

z wynikiem 17,59 s.

5. 

ex aequo

Ochnio Łukasz

KP PSP Krotoszyn

z wynikiem 17,59 s.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

1.jpg 10.jpeg 2.JPG

3.jpg 4.jpg 5.jpg

6.jpg 7.jpg 8.jpeg

9.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!