EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Strażacy również ładowali „Akumulator dobrej energii dla Natalii”

W niedzielę 15 września 2019 roku na stadionie miejskim w Kobylinie odbył się festyn charytatywny pod nazwą „Akumulator dobrej energii dla Natalii”. Bohaterka dla której zorganizowany został festyn to 16-letnia Natalia z Kobylina, która zmaga się z chorobą nowotworową, a Jej wyleczenie wymaga kosztownej terapii.

Na licznie zgromadzonych ludzi dobrej woli chcących wspomóc kosztowne leczenie Natalii czekało wiele atrakcji, m.in. występy artystów, stoiska gastronomiczne, kąciki zabaw i prac twórczych dla dzieci czy też pokazy i instruktaże służb ratowniczych.

W odpowiedzi na zaproszenie Organizatora imprezy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie włączyli się w akcję  i przygotowali stoisko na którym każde dziecko poprzez zabawę mogło poczuć się strażakiem gasząc pożar budynku, a w namiocie pneumatycznym wypełnionym dymem strażacy stworzyli namiastkę warunków pożarowych, gdzie zainteresowani poznawali zasady poruszania się w pomieszczeniu objętym pożarem.

Z uwagi na rozpoczynający się sezon grzewczy w ramach prewencji społecznej strażacy przypominali o obowiązku okresowych przeglądów i czyszczeniu przewodów kominowych oraz sprawdzaniu instalacji wentylacyjnej, a także podnosili poziom wiedzy na temat zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla oraz korzyści wynikających z zamontowania czujek dymu i czujników tlenku węgla.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd