EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa w rozdrażewskim klubie seniora

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” przeprowadzili dla seniorów z rozdrażewskiego klubu prelekcje na temat zagrożeń okresu jesienno-zimowego.

Spotkania przeprowadzone były 18 i 25 października 2019 roku w rozdrażewskim Klubie Seniora. Funkcjonariusze przedstawili zagadnienia związane z pożarami w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz jak prawidłowo się ewakuować w sytuacji zagrożenia i w jaki sposób powiadomić służby ratownicze. Bardzo ważnym elementem wizyty było podniesienie poziomu wiedzy na temat przyczyn i konsekwencji emisji tlenku węgla. Strażacy zaprezentowali czujniki tlenku węgla i dymu oraz przekazali w jaki sposób te urządzenia należy zamontować.

W okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla i choć wielu osobom wydaje się, że problem ten ich nie dotyczy to statystki każdego roku udowadniają, że tematu nie należy bagatelizować. W bieżącym okresie grzewczym tj. od początku września 2019 roku do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęły trzy zgłoszenia informujące o zagrożeniu w postaci tlenku węgla, po tym jak prawidłowo zaalarmowało mieszkańców to niepozorne urządzenie często ratujące życie – CZUJNIK TLENKU WĘGLA!!!

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: KP PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

DMC Firewall is a Joomla Security extension!