EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zmiany w wydziale operacyjnym. Naczelnik wydziału na emeryturze.

W czwartek 27 lutego 2020 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne naczelnika wydziału ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie brygadiera Janusza Kalaka.

W uroczystym zakończeniu służby wzięli udział czynni i emerytowani funkcjonariusze oraz pracownicy komendy z którymi brygadier Janusz Kalak w służbie miał okazję współpracować.

Bryg. Janusz Kalak służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 1 września 1991 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Od 1993 roku nieprzerwalnie związany z krotoszyńską komendą piastując kolejno stanowiska: specjalista ratownik, dowódca sekcji, zastępca dowódcy JRG, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego oraz naczelnika wydziału ds. operacyjnych i kontrolno-rozpoznawczych. W trakcie trwania służby podnosił kwalifikacje zawodowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Uniwersytecie Szczecińskim i Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Bryg. Janusz Kalak po 28 latach czynnej służby w pożarnictwie za zaangażowanie i osiągnięcia zawodowe został odznaczony:

  • Dwukrotnie Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  • Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,
  • Dyplomem Komendanta Głównego PSP,
  • Dyplomem Komendanta Głównego PSP z okazji XX – lecia PSP.

Po przejściu na zaopatrzenie emerytalne bryg. Janusza Kalaka stanowisko pełniącego obowiązki Naczelnika Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno-Rozpoznawczych z dniem 1 marca 2020 roku obejmie kpt. Michał Morta. Przekazanie i przejęcie obowiązków służbowych naczelnika wydziału przyjął komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg Jacek Strużyński w obecności kadry kierowniczej komendy.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Krotoszyn

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!