Krotoszyńscy strażacy jak co roku w miesiącach wakacyjnych doskonalą swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Wykorzystując słoneczną pogodę strażacy w czerwcu i w pierwszym tygodniu lipca przeprowadzili cykl praktycznych ćwiczeń na zbiorniku wodnym PZW Koło „Ceramik” przy ulicy Przemysłowej w Krotoszynie.

Ćwiczenia miały na celu ugruntowanie wiedzy na temat zagrożeń występujących w środowisku wodnym, zasad dotarcia i ewakuacji osób poszkodowanych z wody przy wykorzystaniu odpowiednich technik ratowniczych oraz możliwości wykorzystania sprzętu ratownictwa wodnego będącego na wyposażeniu jednostek KSRG. Strażacy w ramach ćwiczeń również rozpoznali operacyjnie obiekt uwzględniając przede wszystkim drogi dojazdu i miejsce wodowania łodzi oraz samego przygotowania terenu akcji w oczekiwaniu na przybycie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy wszystkich zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz druhowie z jednostki OSP Krotoszyn.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!