Uroczyste powołanie Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie

mł. bryg. Tomasz Polak, któremu dotychczasowo powierzono pełnienie obowiązków służbowych kierownika krotoszyńskiej komendy, został oficjalnie powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Uroczystego wręczenia aktu w siedzibie KW PSP w Poznaniu, w dniu 12 sierpnia br. dokonał wielkopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Dariusz Matczak w obecności zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Jarosława Zamelczyka.

Panu komendantowi gratulujemy i życzymy samych sukcesów!   

mł. bryg. mgr inż. Tomasz Polak urodził się 09 lipca 1980 roku w Jędrzejowie. Po ukończeniu w 2001 roku Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zawodową służbę rozpoczął w Komendzie Miejskiej PSP w Szczecinie na stanowisku dowódcy zastępu. Już w roku 2002 rozpoczął kolejny etap kształcenia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Tytuł inżyniera pożarnictwa na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego uzyskał już jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie od 2004 roku zajmował kolejno stanowiska - st. inspektor w wydziale kadr, organizacji i nadzoru, st. specjalista ds. bhp i obronnych oraz pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych. Po ukończeniu w 2006 roku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej rozpoczął studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie o kierunku "Finansowanie Ratownictwa". Kolejny etap kariery rozpoczął w 2010 roku, przenosząc się do Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, gdzie zajmował stanowiska st. specjalisty, gł. specjalisty ds. bhp, obronnych i ochrony infrastruktury krytycznej, a także pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych. W sierpniu 2017 roku został przeniesiony do Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu na stanowisko naczelnika wydziału operacyjno - szkoleniowego. W czasie służby dalej systematycznie podnosił swoje kwalifikacje, kończąc studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa w Kielcach o kierunku "Bezpieczeństwo i higiena pracy" oraz studia dla kadry kierowniczej PSP na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu o kierunku "Gospodarowanie zasobami". W latach 2018 - 2020 na podstawie decyzji Komendanta Głównego PSP brał udział w pracach zespołu powołanego do opracowania projektu nowego rozporządzenia MSWiA w sprawie bezpieczeństwa i warunków służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: KW PSP Poznań

 

 

 

 

 

 

 

1.JPG 2.JPG

 
 
 
 
 
 
 
 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!