EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Sesja Rady Powiatu w KP PSP

W środę 26 lutego 2014 roku kolejny już raz Radni Powiatu Krotoszyńskiego obradowali w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
Tym razem jednym z powodów wizyty radnych było bezpieczeństwo pożarowe powiatu krotoszyńskiego. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie mł. bryg. mgr inż. Mariusz Przybył przedstawił i omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym ze szczególnym uwzględnieniem ilości i rodzaju powstałych zdarzeń tj. pożarów i miejscowych zagrożeń oraz przyczyn ich powstawania. Radni mogli także obejść krótki film pokazujący jak nieostrożność człowieka z ogniem otwartym może doprowadzić do powstania groźnego pożaru.
W podsumowaniu Starosta Krotoszyński Pan Leszek Kulka podziękował strażakom Państwowej Straży Pożarnej i druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych za trud, poświęcenie i pracę jaką wykonują na rzecz ochrony przeciwpożarowej stając do walki z pożarami i innymi miejscowymi zagrożeniami, za niesienie pomocy ludziom stającym w obliczu zagrożenia i za ratowanie ich dobytku. Na zakończenie życzył strażakom dużo zdrowia i pomyślności tak w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Tekst&foto: mł. bryg. Tomasz Niciejewski 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd