EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Młodzież zapobiega

W piątek, 21 marca 2014 roku w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem OTWP jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W Turnieju uczestniczy młodzież w trzech grupach: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja przedstawia się następując:

Grupa Pierwsza – szkoły podstawowe

I miejsce – Zawodna Agata

II miejsce – Paulińska Gabriela

III miejsce – Frala Michał

Grupa Druga – szkoły gimnazjalne

I miejsce – Skowrońska Aleksandra

II miejsce – Łukasz Furman

III miejsce – Kaczmarek Martyna

Grupa Trzecia – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Dominika Nadstawska

II miejsce – Skowrońska Dominika

III miejsce – Małecki Mikołaj

Klasyfikacja Gmin

I miejsce - Krotoszyn

II miejsce - Kobylin

III miejsce – Koźmin Wlkp.

IV miejsce - Rozdrażew

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom" jest:

· sprawdzianem wiedzy i umiejętności nabytych w formie samokształcenia pod opieką nauczyciela, strażaka, rodziców, obserwacji działalności strażaków w środowisku.

· organizowany wieloetapowo od szczebla szkoły, wsi poprzez gminę, powiat i województwo do etapu krajowego, w grupach zgodnie z systemem szkolnym.

· laureaci szczebla krajowego zdobywają zwolnienia z pewnej części egzaminów przy aplikowaniu o przyjęcie do szkół pożarniczych.

· udział w Turnieju potwierdzany jest dyplomem.

· turniej nie prowadzi do uzyskania formalnych uprawnień. Podnosi poziom wiedzy umiejętności w zakresie znajomości przepisów dotyczących bezpieczeństwa, zachowania w przypadku zagrożenia i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

· turniej organizowany jest we współpracy z Państwową Strażą Pożarną, szkołami, instytucjami ubezpieczeniowymi, instytucjami ochrony środowiska oraz innymi organizacjami społecznymi.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski,

Foto: Kornelia Przybylska

DMC Firewall is a Joomla Security extension!