EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar samochodu osobowego

Głęboka noc z 1 na 2 kwietnia 2014 roku, Krotoszyn utulony objęciami nocy, mieszkańcy powiatu odpoczywają przed kolejnym dniem pracy i nauki. Jednak dla służby ratunkowej jaką jest niewątpliwie Państwowa Straż Pożarna to normalny czas służby czyli pozostawania w pełnej gotowości do podjęcia działań ratowniczo – gaśniczych, a więc niesienia pomocy ludziom stającym w obliczu zagrożenia.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie, to tu wpływają zgłoszenia potrzeby interwencji straży pożarnej, tu właśnie Dyżurny Operacyjny Powiatu analizuje przyjęte zgłoszenie oraz wysyła strażaków do gaszenia pożarów czy usuwania skutków miejscowych zagrożeń.

Tak też było tej nocy, minęła godzina 2, kiedy zadzwonił telefon alarmowy… zdenerwowana kobieta informowała, że spod maski jej samochodu zaczął wydobywać się dym. Dyżurny po krótkiej rozmowie, w czasie której ustalił niezbędne informacje umożliwiające wysłanie samochodu gaśniczego ogłasza alarm dla obsady ciężkiego samochodu gaśniczego, który po chwili podąża pod wskazany adres.

Po dojechaniu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie w czasie którego ustalił, że palił się przód samochodu osobowego m-ki BMW.  Nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy podali pianę gaśniczą z urządzenia ONE SEVEN na palący się samochód otworzyli maskę samochodu, odłączono akumulator i dogaszono komorę silnika. Po ugaszeniu pożaru kamerą termowizyjną sprawdzono czy nie występują zarzewia ognia. Po ugaszeniu pożaru samochód został z jezdni usunięty na parking, gdzie nie stwarzał zagrożenia. Po zakończonych działaniach jezdnię zmyto wodą. Działania trwały 34 minuty.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

Our website is protected by DMC Firewall!