EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Przerwana rura

Piątek, 11 kwietnia 2014 roku, godzina 13:48 – Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o ulatniającym się gazie na placu budowy przy ul. Benickiej w Krtoszynie.
Do zdarzenia zostają wysłane dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz Pogotowie Gazowe, Policja i Straż Miejska.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadza rozpoznanie w czasie którego ustala, że w wyniku prowadzonych prac ziemnych doszło do uszkodzenia rury przesyłowej średniego ciśnienia gazu.
Strażacy dokonali pomiaru stężenia gazu w wykopie i wokół wykopu, które przekroczyło górną granicę wybuchowości. W międzyczasie ustawiono kurtynę wodną od strony zawietrznej, co spowodowało, że gaz nie rozprzestrzeniał się z wiatrem. W momencie ustawienia kurtyny wodnej przyjechało Pogotowie Gazowe i odcięło zasuwą wypływ gazu, co spowodowało zanik stężenia wybuchowego w wykopie i wokół wykopu. Działania trwały 32 minuty.
Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: JRG PSP Krotoszyn

Our website is protected by DMC Firewall!