EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar mieszkania w Krotoszynie

Późnym wieczorem ( 21:15 ), we wtorek, 22 kwietnia 2014 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze, do powstania którego doszło w mieszkaniu budynku wielorodzinnego na osiedlu Dąbrowskiego w Krotoszynie.

Do pożaru został wysłany jeden samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i dwa samochody z OSP w Krotoszynie.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się pralka w łazience na pierwszym piętrze. Zagrożenia dla życia i zdrowia nie ma. Mieszkańcy opuścili pomieszczenie przed przybyciem straży pożarnej.

Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza mieszkania, przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasili palącą się pralkę. Następnie otwarli okna w mieszkaniu i na klatce schodowej. Agregatem oddymiającym oddymiono i przewietrzono mieszkanie i klatkę schodową. Nadpaloną pralkę wyniesiono na zewnątrz budynku. Działania trwały 42 minuty.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd