EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Jedna osoba trafiła do szpitala

W czwartek 15 maja 2014 roku o godzinie 11:56 Dyżurny Operacyjny Powiatu odebrał zgłoszenie o pożarze śmieci na podwórku posesji zlokalizowanej przy ul. Powstańców Wlkp. w Krotoszynie.
Do pożaru wysłane zostały samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i OSP Krotoszyn.
Po kilku minutach zastępy dotarły pod wskazany adres, a Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że palą się elementy drewniane na zewnątrz budynku oraz okno do mieszkania, które znajdowało się tuż na palącym się drewnem. W całym budynku panowało duże zadymienie, natomiast w mieszkaniu na parterze z palącym się oknem znajdowały się dwie osoby.
W budynku został odłączony prąd i gaz. Strażacy podali wodę na palące się materiały, jednocześnie druga rota w sprzęcie ochrony dróg oddechowych ewakuowali z mieszkania na zewnątrz budynku dwie osoby. Jednej z nich udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na podaniu tlenu, zabezpieczeniu przed utratą ciepła oraz wsparciu psychicznym. Druga z osób nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego osobę poszkodowaną przekazano lekarzowi, który zdecydował o przewiezieniu jej do szpitala. Następnie strażacy przeszukali cały budynek - innych osób nie znaleziono. Po przewietrzeniu budynku, mieszkanie sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała żadnego zagrożenia. Działania trwały 35 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: bryg. Mariusz Przybył

DMC Firewall is a Joomla Security extension!