EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar w Gorzupi

Środa, 22 maja 2014 roku był dniem dość spokojnym w JRG PSP w Krotoszynie. Jak co dzień zmiana służby, szkolenie, ćwiczenia doskonalące, wycieczka dzieci w ramach „Dni Ochrony Przeciwpożarowej”.

Czarne wskazówki zegara w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wskazywały godzinę 14:02 rozległ się jakże znany Dyżurnemu Operacyjnemu Powiatu dzwonek telefonu alarmowego. Kobiecy głos informował o pożarze dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Gorzupia ( gm. Krotoszyn )

Dyspozytor po przyjęciu zgłoszenia do pożaru wysłał ciężki samochód gaśniczy i samochód podnośnik z JRG PSP z Krotoszyna, samochody gaśnicze z Ochotniczych Straży Pożarnych w Biadkach, Krotoszynie, Orpiszewie, Chwaliszewie. Zadysponowano także Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się drewniana konstrukcja dachu na całej powierzchni. Osób zagrożonych nie ma. Na miejscu działania prowadzi OSP Gorzupia przybyła bez wezwania, podając wodę  na palący się dach. Strażacy zabezpieczyli teren działań, sprawili podnośnik ( SH 23 ), z którego podano pianę gaśniczą z urządzenia ONE SEVEN na palący się dach, tłumiąc ogień. Po przybyciu zastępów OSP przegrupowano siły i środki oraz podano wodę na sąsiadujący budynek w celu schłodzenia powierzchni dachu. Po całkowitym stłumieniu płomieni przystąpiono do prac rozbiórkowych drewnianej konstrukcji dachu. Nadpalone elementy oraz ocieplenie (trociny) usunięto na podstawiony przez właściciela samochód. Wszystkie pomieszczenia oraz strop sprawdzono kamerą termowizyjną. Działania trwały trzy godziny 57 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st. str. Szymon Kujawa

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd