EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Jedna osoba w szpitalu

W sobotę 31 maja 2014 roku o godzinie 8:07 do Stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Krotoszyn – Koźmin Wlkp.
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia do miejsca wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód ratownictwa technicznego z OSP Koźmin Wlkp. oraz samochód gaśniczy z OSP Czarny Sad.
Po dojechaniu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, na drodze krajowej nr 15 z Krotoszyna do Koźmina Wlkp., doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Skody Fabia i Fiata Punto. Trzeci samochód Opel Vectra leży na dachu w rowie. Na miejscu zdarzenia jest Zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu udział brało ogółem 5 osób. Trzem osobom pomocy udziela ratownik medyczny, dwie osoby stwierdziły, że nie potrzebują pomocy medycznej i odmówiły poddania sie badaniom. Droga jest częściowo zablokowana.
Ratownik medyczny po przebadaniu trzech osób poszkodowanych podjął decyzją o przewiezieniu do szpitala jednej osoby na dalsze badania. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo - zorganizowany przez Policję. W uszkodzonych samochodach odłączono akumulatory, sprawdzono czy nie ma innych osób oraz czy nie ma wycieków płynów technicznych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto samochody na pobocze w miejsce nie stwarzające zagrożenia, a z jezdni usunięto elementy karoserii pojazdów. Działania trwały dwie i pół godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: sekc. Bartosz Górka

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!