EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek w Zalesiu Małym

Ciężarna, 24 letnia kobieta trafiła do krotoszyńskiego szpitala po wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Zalesie Małe ( gm. Kobylin ). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 14:42 we wtorek 17 czerwca 2014 roku
Do wypadku zostały wysłane: samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód ratownictwa technicznego z OSP Kobylin, samochód gaśniczy z OSP Zalesie Wielkie.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy marki Renault Scenic przewrócony jest na lewy bok, a w jego wnętrzu uwięziona jest kobieta. Będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udziela jej pomocy.
Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych odcięli dach samochodu wykonując dostęp do uwięzionej kobiety. Po wykonaniu dostępu kobieta została ewakuowana do karetki i przewieziona do szpitala. Strażacy zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentów, samochód został postawiony na koła i zabrany przez pomoc drogową, a droga została uprzątnięta. Działania trwały ponad 3 godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: bryg. Mariusz Przybył

 

Our website is protected by DMC Firewall!