EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar w Staniewie

Wczesnym rankiem, 19 czerwca 2014 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym w miejscowości Staniew ( gm. Koźmin Wlkp. ).
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia do pożaru wysłał ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody gaśnicze z Koźmina Wlkp., Czarnego Sadu i Wałkowa.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali kotłownia w budynku gospodarczym, płomienie obejmują kotłownie oraz konstrukcje dachu nad kotłownią. Osób poszkodowanych nie ma. Zagrożony jest cały budynek.
Strażacy z uwagi na panujące w budynku duże zadymienie pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Zbudowali dwie linie gaśnicze podając wodę w natarciu do wnętrza kotłowni oraz na palący się dach. Z następnych dwóch linii podano wodę na zagrożoną część budynku gospodarczego, natomiast pianę z urządzenia ONE SEVEN na sąsiadujące z budynkiem garaże. Po zlokalizowaniu i stłumieniu ognia z kotłowni wyniesiono składowane drewno oraz trociny w workach na zewnątrz, również z poddasza usunięto część nadpalonego siana. Wszystkie materiały usunięte na zewnątrz zostały zlane wodą. Po całkowitym ugaszeniu ognia sprawdzono pomieszczenia kamerą termowizyjną. Wstępne straty oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Natomiast wartość uratowanego mienia opiewa na kwotę 100 tys. zł. Działania trwały prawie 3 godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: kpt. Dariusz Kulawski

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!