EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Smierć przychodzi nagle

W niedzielę, 6 lipca 2014 roku o godzinie 14:29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu oraz o tym, że nie ma kontaktu z osobą mieszkającą w tym budynku. Budynek zlokalizowany w miejscowości Sulmierzyce.
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia do zdarzenia wysłał ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, dwa samochody z jednostki OSP z Sulemierzyc.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że w korytarzu budynku leży mężczyzna, w pomieszczeniu panuje wysoka temperatura i zadymienie, nie ma natomiast żadnych oznak ognia.
Strażacy ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz budynku i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W budynku zostały otwarte wszystkie okna w celu przewietrzenia i oddymienia, Pożaru nie stwierdzono. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon 55 letniego mężczyzny. Okoliczności i przyczyny zaistniałego zdarzenia wyjaśnia krotoszyńska policja. Działania trwały jedna godzinę 10 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: bryg. Mariusz Przybył

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!