EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek w Nowym Folwarku

Wybiła godzina 14:56, kiedy w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Nowy Folwark ( gm. Krotoszyn ) dachował samochód, a w jego wnętrzu może znajdować się jedna osoba.
Do wypadku wysłany został samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia informacje potwierdziły się. Samochód osobowy Ford Mondeo stał na kołach w polu, a w jego wnętrzu znajdowała się kobieta pod opieką ratowników medycznych.
Strażacy przy użyciu nożyc hydraulicznych odcięli słupek samochodu z tylnimi drzwiami, co umożliwiło ułożenie poszkodowanej na noszach i jej ewakuację do karetki pogotowia. W wyniku sprawnej akcji 46 letnia kobieta trafiła do krotoszyńskiego szpitala. Cała akcja strażaków trwała 28 minut.
Na tym przykładzie zauważamy jak bardzo ważne jest szybkie zgłoszenie wypadku drogowego, pożaru czy też innego niebezpiecznego zdarzenia, które może zagrażać ludziom do służb ratowniczych. Im szybciej służby ratunkowe dostaną informację o zdarzeniu tym szybciej wyjadą i będą mogli udzielić pomocy, a poszkodowani trafią w razie potrzeby do szpitala.
Jeśli jesteśmy świadkami wypadku, czy też pożaru nie stójmy bezczynnie patrząc tylko, sięgnijmy po telefon komórkowy i zadzwońmy z informacją do służb ratunkowych, nie liczmy na to, że ktoś inny zadzwonił już, bo ktoś inny może pomyśleć, że to my właśnie zadzwoniliśmy. Taka sytuacja sprawia, że wszyscy myślą, że o wypadku czy pożarze służby ratunkowe już wiedzą, a w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Nasze zgłoszenie może uratować czyjeś życie, i czyjeś mienie.
 Tekst & foto: bryg. Tomasz Niciejewski
 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!