EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zderzenie trzech samochodów

 

Jedna osoba poszkodowana, trzy rozbite samochody to bilans wypadku do jakiego doszło na trasie Krotoszyn – Kobylin na wysokości miejscowości Wyganów ( gm. Kobylin ).
Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 9:19. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz dwa samochody ( gaśniczy i ratownictwa technicznego ) z OSP w Kobylinie.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że doszło do zderzenia trzech samochodów: ciężarowego Mana, dostawczego Forda Transita i osobowego Forda Fiesty. Ciężarówka i bus znajdowały się w rowie na kołach, natomiast samochód osobowy stał na jezdni. Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego, a osoba poszkodowana znajdowała się pod opieka medyków. Droga była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się jednym pasem jezdni.
Strażacy w uszkodzonych samochodach odłączyli akumulatory. Nie stwierdzili wycieku płynów eksploatacyjnych. Jedna osoba poszkodowanych zabrana została przez ZRM szpitala. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenie patrolu Policji z Ruchu Drogowego ruchem drogowym kierowali strażacy z jednostki OSP Kobylin. Po zakończeniu czynności policyjnych usunięto z jezdni pozostałości po zdarzeniu.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejwski
Foto: bryg. Mariusz Przybył, st. str. Szymon Kujawa

Our website is protected by DMC Firewall!