EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Ulatniający się gaz

 

W czwartek 10 lipca o godzinie 16:34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie.

Do zdarzenia został wysłany samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz Policja i Pogotowie Gazowe.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działania, następnie przy użyciu urządzeń pomiarowych sprawdzili budynek, w którym według zgłoszenia był wyczuwalny gaz, jednak urządzenia nic nie wykryły. Strażacy sprawdzili też sąsiednie budynki, jednak i tu urządzenia niczego nie wykazały. Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy wykonali kolejne pomiary, jednak i te pomiary dały wynik negatywny.

W pewnym momencie podczas wykonywania pomiarów do Kierującego Działaniem Ratowniczym podszedł jeden z mieszkańców i oświadczył, że to ON właśnie opróżniał butle turystyczną ze zgromadzonej wewnątrz wody. Czynność ta była wykonywana na chodniku przy ul. Klonowicza. Mieszkaniec wskazał 2,5 kg butlę na gaz propan – butan z odkręconym zaworem i ustawiona do góry dnem. Strażacy zakręcili butlę likwidując zagrożenie. Działania trwały 39 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: asp. sztab. Mariusz Zasieczny    

DMC Firewall is a Joomla Security extension!