EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar dachu w Zdunach

Chwile strachu przeżyli dekarze i mieszkańcy dwóch budynków przy ul. Kobylińskiej w Zdunach. W czasie prowadzonych prac dekarskich – kładzenia papy termozgrzewalnej doszło do zapalenia papy i belki drewnianej.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 19:00. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia dwa samochody gaśnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach oraz samochód operacyjny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna z kamerą termowizyjną.

Po dojechaniu do miejsca Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się drewniana belka, papa, a na poddaszu budynku występuje zadymienie. 

Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli na poddasze z linią gaśniczą wody w celu zabezpieczenia przed możliwością rozprzestrzenienia się ognia. Z drugiej linii gaśniczej podano wodę w celu ugaszenia pożaru. Po sprawdzeniu kamerą termowizyjną rozebrano część konstrukcji w celu dogaszenia zarzewi ognia. Działania trwały  jedną godzinę 49 minut.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: kpt. Krzysztof Figlak

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd