EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zderzenie na ul. Zdunowskiej

Nie ma znaczenia, jaki jest dzień tygodnia, jaka pora dnia. W Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie realizowany jest plan dnia, a tym samym plan doskonalenia zawodowego. Dziś, 26 sierpnia oprócz wielu innych zadań strażacy realizowali czynności służbowe związane z operacyjnym zapoznaniem się z obiektem, kompleksem hotelowo – restauracyjnym „ROZMOSIS” w Perzycach. Jednak żadne ćwiczenia, zapoznania z obiektem nie mogą uśpić czujności, strażacy zawsze muszą być gotowi do podjęcia skutecznych działań ratowniczo – gaśniczych w zakresie gaszenia pożarów, ratownictwa technicznego czy też usuwania skutków innych miejscowych zagrożeń.
W dniu dzisiejszym w czasie zapoznania z obiektem strażacy dostali polecenie od Dyżurnego Operacyjnego Powiatu alarmowego udania się do wypadku drogowego do którego doszło zaledwie w odległości 2 kilometrów od kompleksu hotelowego.
Niespełna po 3 minutach zastępy strażaków były już na miejscu zdarzenia. Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że zderzyły się dwa samochody ciężarowy MAN z osobowym Volkswagenem Passatem. W wyniku zderzenia kierująca passatem pozostawała w jego wnętrzu, kierowcy ciężarówki nic się nie stało, a droga krajowa DK 15 była częściowo zablokowana.
Strażacy udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na ustabilizowaniu kręgosłupa szyjnego oraz wsparciu psychicznym, po dojechaniu zespołu ratownictwa medycznego poszkodowaną zajął się lekarz, który zdecydował o przewiezieniu jej do krotoszyńskiego szpitala. Po zakończeniu czynności policyjnych z jezdni usunięto pozostałości po wypadku, doprowadzając drogę do przejezdności. Działania trwały jedną godzinę 30 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Fot: sekc. Bartosz Górka

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd