EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar samochodu

Tak naprawdę, to nigdy nie wiadomo co człowiekowi może się przytrafić. Kiedy jesteśmy świadkami jakiegoś zdarzenia wypadku czy pożaru to gdzieś tam w podświadomości cieszymy się, że nieszczęście nie spotkało właśnie nas, że to nie nam przytrafiło się coś złego, tylko „komuś innemu” i w zasadzie nie ważne kto to jest. Ważne jest, aby odpowiedni zareagować, chociażby zadzwonić do służb ratunkowych, zaopiekować się poszkodowanymi…
W czwartek, 28 sierpnia 2014 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Kobylinie.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do pożaru wysłał samochody gaśnicze z OSP Kobylin i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że się w komorze silnika pojazdu Ford Fiesta, osób poszkodowanych nie ma.
Strażacy ugasili pożar wodą, następnie kamerą termowizyjną sprawdzili samochód czy nie ma innych zarzewi ognia. Działania trwały 58 minut.
Każdy pożar jest bardzo niebezpieczny, może zagrażać mieszkańcom lub użytkownikom budynków, kierowcom i pasażerom samochodów. Ważne jest, aby w momencie zagrożenia bezpiecznie opuścić pomieszczenie bądź samochód i zgłosić zdarzenie do służb ratunkowych – to nic nie kosztuje numery alarmowe są bezpłatne.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: kpt. Krzysztof Figlak

 

Our website is protected by DMC Firewall!