EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar samochodu

W czwartek 4 sierpnia 2014 roku o godzinie 8:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na jednej z posesji przy ul. Ostrowskiej w Krotoszynie.
Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do pożaru ciężki samochód gaśniczy z JRG PSP Krotoszyn. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że na terenie zamkniętego komisu samochodowego pali się samochód w całej objętości, brak właścicieli, zagrożony budynek oraz stojące obok samochody.
Strażacy zabezpieczyli teren działań, podali pianę z urządzenia ONE SEVEN na palący się samochód spoza ogrodzenia, jednocześnie sprawiając drabinę DN2,7 - celem przejścia przez ogrodzenie na teren posesji. Po dotarciu w pobliże palącego się samochodu podano pianę w obronie stojących obok samochodów oraz budynku. Po przybyciu na miejsce pracownika komisu, przy pomocy wózka widłowego przemieszczono spalony samochód na środek placu, gdzie go dokładnie dogaszono. Kamerą termowizyjną sprawdzono budynek oraz spalony pojazd - ognisk pożaru nie stwierdzono. Działania trwały jedną godzinę 7 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: kpt. Sławomir Włodarczyk

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd