EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zderzenie samochodów w Smoszewie

 

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch samochodów, do jakiego doszło w niedzielne popołudnie 14 września 2014 roku w miejscowości Smoszew, gm. Krotoszyn.

Zgłoszenie o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 18:09. Do zdarzenia został wysłany samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do zderzenia osobowego mercedesa i skody. Osobami poszkodowanymi zajmują się ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulatory w pojazdach biorących udział w zdarzeniu. W zdarzeniu brało udział trzy letnie dziecko, które otrzymało od strażaków maskotkę „Misia Ratownika”. Lekarz po przebadaniu uczestników zdarzenia, podjął decyzję o zabraniu dwóch osób do szpitala w celu dalszych badań. Po wykonaniu czynności przez Policję, strażacy przy użyciu sorbentu zneutralizowali oraz usunęli płyny eksploatacyjne. Następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, strażacy usunęli pozostałości po kolizji.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: asp. sztab. Mariusz Zasieczny

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd