EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek śmiertelny w Grębowie

Jedna osoba zginęła, jedna została ranna w wypadku do jakiego doszło w miejscowości Grębów ( gm. Rozdrażew ). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 17:19 Ze zgłoszenia wynikało że zderzył się samochód osobowy ze skuterem.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo  - Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód ratownictwa technicznego z OSP Rozdrażew, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.
                Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na drodze powiatowej w miejscowości Grębów doszło do zderzenia samochodu osobowego VW Passat z motorowerzystą. W wyniku zderzenia zostali ranni dwaj chłopcy 15 i 16 lat -  jeden z nich znajdował się w karetce pogotowia, drugi był reanimowany przez ratowników medycznych. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. 

Strażacy zabezpieczyli teren działań, odłączyli akumulator w motorowerze. Wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzili reanimację. Niestety 16 latka pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować, przybyły na miejsce wypadku lekarz stwierdził zgon. Drugi poszkodowany chłopiec został zabrany do krotoszyńskiego szpitala.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!