EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek na przejeździe kolejowym

 

Środa, 15 października 2014 roku o godzinie 16:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku kolejowym do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Gorzupia ( gmina Krotoszyn ).
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia do wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód gaśniczy z OSP w Krotoszynie. Do miejsca zdarzenia udają się także policjanci, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz służby kolejowe.
Po dojechaniu na miejsce Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na przejeździe kolejowym w miejscowości Gorzupia doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Wrocław – Warszawa z samochodem osobowym marki Ford Cougar. Uszkodzony pojazd znajdował się na torowisku pomiędzy torami. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i odmówił udzielenia jakiejkolwiek pomocy. Pociąg osobowy stał na torach w odległości około 500 metrów od miejsca zdarzenia. Pasażerowie znajdowali się w środku pociągu.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, w uszkodzonym pojeździe odłączyli akumulator. Strażaka w asyście Kierownika Pociągu oraz policjanta dokonał sprawdzenia wagonów w których znajdowali się pasażerowie. W składzie osobowym podróżowało 26 osób oraz 4 osoby z obsługi - żadna z nich nie zgłaszała żadnych dolegliwości. Uszkodzonym pociągiem zajęła się straż ochrony kolei. Ruch kolejowy w obu kierunkach został zamknięty do czasu usunięcia zagrożenia. Działania trwające 52 minuty prowadziło łącznie 11 strażaków.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: JRG PSP Krotoszyn
 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd