EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Samochód dostawczy na drzewie

 

W piątek 17 października 2014 roku o godzinie 11:07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej DK 36 w miejscowości Kuklinów ( gm. Kobylin ).
Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia do wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i dwa samochody gaśnicze z OSP Kobylin i OSP Kuklinów.
Po dojechaniu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód dostawczy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazd znajdował się w rowie na poboczu drogi. Jest jedna osoba poszkodowana - kierujący pojazdem w momencie przybycia pierwszej jednostki straży pożarnej zabrana została do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
Strażacy w samochodzie odłączyli akumulator i zabezpieczyli wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika pojazdu. Następnie przepompowano paliwo z uszkodzonego zbiornika do pojemnika zastępczego likwidując wyciek. Po wykonaniu czynności przez Policję, z pobocza i rowu usunięto szkło, plastyki i płyny techniczne. Działania trwały 1 godzinę 22 minuty.
Tekst: bryg. mgr inż. Tomasz Niciejewski
Foto: st. str. Szymon Kujawa

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!