Wypadek w Bożacinie

 

Dwie poszkodowane osoby, cztery uszkodzone pojazdy to bilans wypadku do jakiego doszło we wtorek 28 października 2014 roku na drodze krajowej DK 15 w miejscowości Bożacin.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło o godzinie 15:17. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, zastęp gaśniczy z OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że na skrzyżowaniu DK 15 w miejscowości Bożacin zderzyły się 4 samochody: SOLBUS SN 11M autobus komunikacji miejskiej z Krotoszyna, osobowa Skoda Fabia, Ciężarowy Fiat DUCATO, Bus Ford Transit. W zderzeniu poszkodowani zostali dwaj mężczyźni podróżujący samochodem Skoda Fabia. Pozostali podróżujący nie doznali żadnych obrażeń.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na udzieleniu wsparcia psychicznego dwóm pracownikom ochrony podróżującym samochodem skoda. W miejscu zdarzenia odbywał się ruch wahadłowy, którym kierowali strażacy i policjanci. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowane osoby przekazano pod opiekę lekarzowi. Lekarz po zbadaniu zdecydował o zabraniu jednej osoby do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie. W rozbitych pojazdach odłączono akumulatory, zabezpieczono wyciekające płyny eksploatacyjne. Po zakończeniu czynności policyjnych z jezdni usunięto pozostałości po wypadku. Działania trwały ponad półtorej godziny.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: st. str. Szymon Kujawa

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg

Our website is protected by DMC Firewall!