Jedna osoba w szpitalu

 

Środa, 29 października 2014 roku to pracowity dzień. Zmiana służbowa ledwo co wróciła z działań gaśniczych, a już Dyżurny Operacyjny Powiatu ogłaszał kolejny alarm..tym razem alarm dla zastępu ratownictwa technicznego. Był to wyjazd do wypadku drogowego do jakiego doszło w miejscowości Czarny Sad ( gm. Koźmin Wielkopolski ). Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 17:29. Do wypadku wysłane zostały samochody ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Koźmin Wlkp. oraz samochód gaśniczy z OSP Czarny Sad.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że że samochód Fiat Ducato najechał na tył ciągnika rolniczego przewożącego agregat podorywkowy. Droga krajowa nr 15 jest zablokowana przez uszkodzony samochód. Kierująca samochodem znajdowała się w karetce pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kierujący ciągnikiem nie odniósł żadnych obrażeń.
Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren działań, odłączyli akumulator w samochodzie. Kierująca Fiatem Ducato została zabrana do krotoszyńskiego szpitala. Po zakończeniu czynności przez Policję samochód przemieszczono na pobocze i usunięto z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Działania trwały 56 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: JRG PSP Krotoszyn

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd