Śmierć na drodze

 

Jedna osoba poniosła śmierć w wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 36 w Starym Kobylinie ( gm. Kobylin ).
Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godzinie 6:17. Dyżurny Operacyjny Powiatu do wypadku wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochód ratownictwa technicznego z OSP Kobylin i samochód gaśniczy z OSP Smolice.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na drodze krajowej zderzyły się trzy samochody: ciężarowy przewożący styropian, samochód osobowy Opel Astra i samochód osobowy BMW z lawetą . Kierowca samochodu osobowego Opel znajdował się pod samochodem, pod jego przednim zderzakiem na zewnątrz pojazdu. Pozostałym kierowcom nic się nie. Ruch na drodze całkowicie zablokowany. Pod pojazdami znajduje się plama z płynów technicznych.
Strażacy z podnieśli samochód osobowy Opel Astra i wysunęli spod przedniego zderzaka kierowcę i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na prowadzeniu reanimacji krążeniowo – oddechowej. Następnie przekazano osobę poszkodowaną przybyłym ratownikom medycznym z ZRM, którzy kontynuowali RKO.
Z powodu wycieku paliwa z Opla Astry dla zabezpieczenia terenu akcji położono poduszkę z piany. Opel Astra wyposażony był w instalację LPG. W celu dotarcia do zaworów butli LPG użyto sprzętu hydraulicznego. Zawór gazu zamknięto. Przybyła na miejsce zdarzenia druga karetka ZRM z lekarzem, który po badaniu stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Samochody biorące udział w zdarzeniu zostały usunięte na pobocze w miejsce bezpieczna. Z jezdni usunięto elementy karoserii samochodu – szkło i plastyki. Teren działań i samochody przekazano protokólarnie przedstawicielowi Policji. Po czym działania zakończono. Działania trwały 6 godzin 43 minuty.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: sekc. Bartosz Górka

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!