Wypadek w Górce

W piątkowy ranek 14 listopada 2014 roku o godzinie 8:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Górka ( gm. Kobylin ) Ze zgłoszenia wynikało, że zderzył się samochód osobowy Seicento z ciężarowym Renault Magnum.

Do wypadku wysłany został samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Kobylin, samochód gaśniczy z OSP Zalesie Wielkie.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na łuku drogi powiatowej nr 4803P w miejscowości Górka doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Droga została zablokowana, dwie osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz pojazdu pod opieką będącego na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Strażacy zabezpieczyli teren działań, razem z ratownikami medycznymi przetransportowali na noszach osoby poszkodowane ( dwóch mężczyzn w wieku 27 lat ) do karetek Pogotowia Ratunkowego. Lekarz podjął decyzję o zabraniu ich do szpitala w celu dalszych badań. Jednocześnie strażacy odłączyli akumulator w samochodzie osobowym Seicento. Po wykonaniu czynności przez będącą na miejscu Policję, zneutralizowali płyny eksploatacyjne oraz usunęli z drogi części karoserii. Działania trwały półtorej godziny.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st. str. Szymon Kujawa

1.JPG 2.JPG 3.JPG

4.JPG 5.JPG

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd