EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek w Tomnicach

We wtorek 30 grudnia 2014 roku o godzinie 12:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tomnice, gmina Krotoszyn. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo i jedna osoba została w jego wnętrzu.

Do zdarzenia Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczo – Gaśniczym ustalił, że samochód osobowy marki Daewoo Tico uderzył w przydrożne drzewo, a kierujący znajduje się wewnątrz pojazdu.

Strażacy narzędziami hydraulicznymi otworzyli drzwi kierowcy, osobie poszkodowanej założyli kołnierz ortopedyczny, następnie wspólnie z ratownikami medycznymi ewakuowali osobę poszkodowaną do karetki pogotowia. Lekarz po zbadaniu podjął decyzję o zabraniu poszkodowanej osoby do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie. Działania trwały 39 minut.

Tekst&foto: bryg. Tomasz Niciejewski

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!