Pożar pustostanu

W środę 25 lutego 2015 roku o godzinie 1:57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpływa zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego przy ul. Poprzecznej w Krotoszynie.
Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód gaśniczy i podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochody gaśnicze z OSP Zduny i OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się opuszczony budynek mieszkalny. Ogień obejmował poddasze oraz drewnianą więźbę dachową. Nie występowało zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
Strażacy zabezpieczyli i wygrodzili teren działania, podali wodę z dwóch linii gaśniczych na palące się poddasze. Rozstawiono podnośnik hydrauliczny w celu dogaszenia drewnianej konstrukcji dachu oraz jego częściowej rozbiórki. Po wykonaniu otworu w dachu ogień stłumiono przy użyciu wody. Nadpalone elementy więźby dachowej rozebrano przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego i dogaszono. Po rozbiórce konstrukcji dachu obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała podwyższonej temperatury i dodatkowych zarzewi ognia. Działania trwały 3 godziny 15 minut.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

1.JPG 2.JPG 3.JPG

4.JPG 5.JPG 6.JPG

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!