Uratowana naczepa

Kolejny dzień służby, kolejne wyzwania los stawia przed krotoszyńskimi strażakami. Kolejne zdarzenie pożar i wypadek. Tu nie ma czasu i miejsca na schematy i jednokierunkowe myślenie.

Tak Dyżurny Stanowiska Kierowania jak i strażacy wyjeżdżający do zdarzeń muszą stawić czoła zastanej sytuacji na miejscu i podjąć zdecydowane działanie aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru i uratować ludzi, którzy ulegli wypadkowi.

W nocy z 13 na 14 stycznia o godzinie 3:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie odbiera zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego w miejscowości Bożacin.

Do pożaru zostają skierowane dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pali się kabina ciągnika siodłowego w całej objętości, kierowca jest poza pojazdem, samochód stoi na parkingu przy DK-15, nie ma osób poszkodowanych.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, podali pianę z dwóch linii gaśniczych, co pozwoliło na stłumienie ognia i zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem się ognia na naczepę. Po stłumieniu płomieni odłączono akumulatory przy naczepie oraz ciągniku siodłowym. Kamerą termowizyjną sprawdzono pojazd, nie stwierdzono ukrytych ognisk pożaru. Działania trwały 1 godzinę 35 minut.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

1.JPG 2.JPG 3.JPG

4.JPG 5.JPG 6.JPG

7.JPG

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!