EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Przeżyli chwile strachu

Nikt z mieszkańców nie ucierpiał w pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym do jakiego doszło w sobotnie popołudnie 4 lutego 2017 w Krotoszynie przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 13:17. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do pożaru dwa samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że z mieszkania na pierwszym piętrze przez otwarte okna wydobywa się dym, nie ma osób poszkodowanych, dwóch lokatorów mieszkania znajduje się na klatce schodowej, właściciel wraz z sąsiadem próbuje ugasić pożar, wewnątrz nie ma żadnych osób.
Strażacy zabezpieczyli teren działania, w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza pomieszczeń i ewakuowali na zewnątrz mężczyzn gaszących ogień oraz dwóch lokatorów z sąsiedniego mieszkania. Po stłumieniu pożaru strażacy usunęli nadpalone wyposażenie pokoju na zewnątrz budynku, które dogasili wodą. Działania trwały 1 godzinę 12 minut
Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski
Zdjęcia: sekc. Szymon Kujawa

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd