Tragiczny finał pożaru altanki ogrodowej

W niedzielę 22 kwietnia 2018 roku o godzinie 22:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze altanki ogrodowej na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Konstantego Kończaka przy ulicy Zamkowy Folwark w Krotoszynie.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie. Na miejsce działań udał się również Oficer w Dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po przybyciu na miejsce Zastępów Straży Pożarnej Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że altanka ogrodowa pali się w całej objętości. Na zewnątrz nie ma żadnych osób.

Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili teren działań. Rota wyposażona w aparaty Ochrony Dróg Oddechowych podała jeden prąd piany sprężonej w natarciu na palącą się altanę doprowadzając do stłumienia płomieni. Następnie ratownicy przystąpili do przeszukiwania i dogaszania pomieszczeń, w trakcie prowadzenia czynności pod zgliszczami konstrukcji dachu i spalonych elementów wyposażenia pomieszczenia Strażacy odnaleźli spalone ciało ludzkie. Z uwagi na zwęglenie osoby będącej w środku odstąpiono od Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przybyciu stwierdził zgon. Na czas prowadzonych czynności przez prokuraturę, policję oraz biegłego z zakresu badania przyczyn powstania pożaru oświetlano teren działań. Na tym działania zakończono. Zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 3 godziny i 49 minut.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P4220027.JPG P4220030.JPG P4220031.JPG

P4220035.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!