Człowiek na płocie

W środę 23 maja 2018 roku o godzinie 22:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło dość nietypowe zgłoszenie. W miejscowości Trzemeszno (gmina Rozdrażew) pomocy w przetransportowaniu osoby poszkodowanej potrzebował Zespół Ratownictwa Medycznego. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Jednostki OSP Rozdrażew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na płocie odgradzającym posesję znajduje się mężczyzna, w udzie ma wbity metalowy pręt.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych odcięli pręt w przęśle płotu. Poszkodowanego mężczyznę wraz z metalowym elementem który utkwił w jego nodze przekazali będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania Straży Pożarnej trwały 43 minuty.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: ogn. Piotr Bielawski

 

 

 

 

20180523_225904(1).jpg 20180523_225935.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!