Niebezpieczny początek tygodnia na drogach

Pięć osób poszkodowanych oraz trzy rozbite pojazdy to bilans wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 444. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godzinie 15:19.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na drodze wojewódzkiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dodatkowo w wypadku uczestniczył pojazd dostawczy, który zjechał do przydrożnego  rowu. Przed przybyciem straży pożarnej osoby podróżujące pojazdami samodzielnie opuściły środki transportu.  Droga wojewódzka została całkowicie zablokowana.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań oraz przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy czterem osobom dorosłym oraz dziecku. Uczestnikom zdarzenia udzielono wsparcia psychicznego, zaopatrzono powierzchowne rany oraz wykonano stabilizacje odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierzy ortopedycznych.  Po przybyciu Zespołów Ratownictwa Medycznego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę lekarzowi, który podjął decyzje o ich hospitalizacji. W dalszej części działań strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczyli wyciek paliwa pianą gaśniczą. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych oraz usunięciu rozbitych pojazdów przez pomoc drogową z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej oraz płyny eksploatacyjne. Na tym interwencje zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały łącznie 3 godziny i 57 minut.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

P6030016.JPG P6030025.JPG P6030027.JPG

P6030029.JPG P6030030.JPG

DMC Firewall is a Joomla Security extension!