EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Kolejny groźny wypadek w powiecie krotoszyńskim

Strażacy nie zakończyli jeszcze działań zmierzających do usunięcia skutków wypadku na drodze wojewódzkiej 444  a o godzinie 17:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Sulmierzyce na ulicy Piotra Zielezińskiego.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia skierował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, zastęp z miejscowej jednostki OSP Sulmierzyce oraz jeden zastęp z jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na skrzyżowaniu ulic doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. Przed przybyciem straży pożarnej osoby uczestniczące w zdarzeniu samodzielnie opuściły uszkodzone środki transportu.

Strażacy w pierwszej kolejności zabezpieczyli teren działań oraz dokonali oceny stanu osób uczestniczących w zdarzeniu. Do czasu przybycia służb medycznych dwóm osobom dorosłym oraz dziecku udzielono wsparcia psychicznego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano pod opiekę lekarzowi, który podjął decyzję o przewiezieniu osoby dorosłej oraz dziecka do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W dalszej części działań odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policje z jezdni zostały usunięte elementy karoserii samochodowej. Na tym działania trwające 02 godziny i 12 minut zostały zakończone i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: OSP Zduny

 

   

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd