Kolejny pożar mieszkania w kamienicy

W czwartek 6 czerwca 2019 roku o godzinie 14:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym na Alejach Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie. Do zdarzenia udał się również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów pożarniczych Kierujący Działaniami Ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że z jednego z mieszkań na parterze budynku wielorodzinnego, przez rozbite okna wydobywa się gęsty dym. Sześciu lokatorów zamieszkujących tę część kamienicy znajduje się na zewnątrz. W wyniku przeprowadzonego wywiadu z  mieszkańcami strażacy uzyskują informację, że jedna osoba z mieszkania na poddaszu znajduje się w środku, a dym odciął jej drogę ewakuacji.

Działania straży pożarnej polegały na  wprowadzeniu dwóch prądów gaśniczych piany sprężonej do wnętrza palącego się lokalu doprowadzając do szybkiego ugaszenia pożaru. Równolegle do prowadzonych działań gaśniczych rota strażaków wyposażona w sprzęt ochrony układy oddechowego i urządzenia pomiarowe udała się do mieszkania na poddaszu gdzie przebywała jedna osoba. Z uwagi na informacje, że pożar się nie rozprzestrzenia, a pomiary miernika wielogazowego nie wykazały obecności gazów niebezpiecznych w mieszkaniu, strażacy podjęli decyzję o ewakuacji kobiety dopiero po oddymieniu klatki schodowej, do tego czasu udzielali jej wsparcia psychicznego i na bieżąco monitorowali mieszkanie.

W trakcie prowadzonych działań do Kierującego Działaniami Ratowniczymi zgłosił się mężczyzna, który jak się okazało przed przybyciem straży pożarnej podejmując próbę gaszenia pożaru gaśnicą proszkową odniósł obrażenia ręki. Strażacy udzielili mężczyźnie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz powiadomili PRM, który po przybyciu opatrzył mężczyznę i pozostawił na miejscu zdarzenia.

Wszystkie mieszkania sprawdzono przyrządami pomiarowymi potwierdzając likwidację zagrożenia. Na tym trwające 2 godziny i 25 minut działania zakończono i zastępy wróciły do bazy.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

   

IMG_20190606_143431.jpg IMG_20190606_143525.jpg P6060028.JPG

Our website is protected by DMC Firewall!